«Спортпрогноз» — єдина в Україні державна лотерея тото, в якій розігрується джек-пот, який сягає багатьох сотень тисяч гривень! Джек-пот виграє той, хто вгадає результати зустрічей 12 пар команд, найчастіше футбольних, які входять до програми тиражу. Виграші виплачуються також за 11 та 10 вгаданих результатів. А вартість ставки всього 3 грн.

«Спортпрогноз» — це прибутково, просто, цікаво! Якщо знаєтесь на футболі, ви завжди можете оцінити шанси команд на виграш. Вам потрібно вгадати не рахунки, а лише перемогу однієї з команд пари або нічию.

Як грати?

Візьміть (безкоштовно) у пункті розповсюдження лотерей МСЛ роздруківку програми чергового тиражу «Спортпрогноз» та ігрову термінальну картку.
В кожному ігровому полі для кожної з 12 пар команд поруч із номерами цих пар розміщено три числа: 1, 0, 2. Зробити прогноз для однієї пари команд — означає закреслити одне із цих чисел. Якщо ви прогнозуєте перемогу господарів поля — закресліть у термінальній картці навпроти цієї пари цифру 1. Якщо вважаєте, що переможуть гості — закресліть цифру 2. І, нарешті, якщо прогнозуєте нічию — закресліть 0.

Якщо ви обираєте тільки один можливий результат зустрічі пари й закреслюєте цифру 1, 0 або 2, такий прогноз називають однозначним. Однозначний прогноз результатів усіх 12-ти пар тиражу, зроблений в одному ігровому полі картки — це одна ігрова ставка вартістю 3 гривні.
Якщо ви хочете зробити інший прогноз, який відрізняється від першого результатами деяких пар тиражу, заповніть інше ігрове поле картки. В одній ігровій картці ви можете зробити 5 прогнозів, заповнюючи різними однозначними результатами ігрові поля картки під номерами 1, 2, 3, 4, 5.

Зробивши прогнози, позначте в спеціальному полі картки номер тиражу лотереї, в якому ви граєте, закреслюючи відповідні числа в кожному з трьох вертикальних стовпчиків цього поля. Перший стовпчик — сотні, другій — десятки, третій — одиниці у номері тиражу.

В наведеному прикладі позначення тиражу 073. Увага, тиражі лотереї Спортпрогноз, починаючи з 29.12.2012, мають подвійну нумерацію. Наприклад, тираж № 001 (1000), тираж № 002 (1001) і т. д. При заповненні термінальної картки береться до уваги лише ТРИЗНАЧНИЙ номер тиражу — 001, 002 і т. д. Нумерація тиражів в дужках ведеться для підрахунку загальної кількості тиражів, починаючи з 2002 року.

Якщо ви зробили помилку в заповненні ігрового варіанту, зробіть позначку в полі «Відміна» цього варіанту, і комп’ютер не буде його враховувати.
Оплатіть вартість зроблених ставок, і розповсюджувач зареєструє їх на терміналі. Після цього обов’язково видасть вам «Чек гравця». Це документ, який засвідчує ігрові варіанти гравця, а також факт сплати ставки. За умови повного (або часткового) збігу ігрового варіанту з результатами розіграшу тиражу — Чек гравця є підставою для отримання призів лотереї.

Увага! Втративши або пошкодивши Чек гравця, отримати виграш буде неможливо!

Ваш помічник — система

Досвід гри свідчить, що майже в кожному тиражі є пари команд, результат гри яких неможливо передбачити однозначно. В цьому випадку є сенс передбачити два або три можливих результати. Наприклад, перемогу хазяїв поля та нічию, 1 0. Такий прогноз називається подвійним. Інші варіанти подвійних прогнозів є такими: 1 2 та 0 2.
Якщо результат зустрічі зовсім непередбачуваний, можна зробити потрійний прогноз — 1 0 2.

Для гри подвійними та потрійними прогнозами в термінальній картці є поле під номером 1, а також поля «Система на 2» і «Система на 3». За їх допомогою ви легко зіграєте за повними системами, прогнозуючи подвійними та потрійними результатами будь-яку кількість пар.

Повні системи гарантують гравцеві максимально можливий виграш, якщо однозначні прогнози зроблені без помилок.
ПРИКЛАД. Припустимо, ви впевнені в результатах матчів 10 пар команд, які увійшли до програми тиражу, крім 5-ї та 6-ї пар.
У полі системної гри під номером 1 позначте однозначними прогнозами 10 пар, в яких ви впевнені.

У 5-й парі київське «Динамо» приймає донецький «Шахтар», і ви переконані, що «Динамо» не програє «Шахтарю», тобто ваш прогноз цієї пари 1 або 0.
Закресліть для 5-ої пари 1 та 0, а в полі «Система на 2» вкажіть номер цієї пари, тобто закресліть цифру 5.

У 6-й парі зустрічаються на нейтральному полі, скажімо, «Барселона» та «Реал», і ви не уявляєте, як закінчиться ця зустріч. Прогноз для цієї пари є потрійним: 1 0 2.
Закресліть для 6-ої пари 1 0 2, а в полі «Система на 3» вкажіть номер цієї пари, тобто закресліть цифру 6.

Термінал створить систему із 6-ти варіантів, у яких враховані всі ваші прогнози для 5 і 6 пари, а однозначні прогнози для інших 10 пар команд залишаться однаковими у всіх варіантах системи. Якщо ваші однозначні прогнози справдилися, а «Динамо» не програло, ви виграли джек-пот!!!
Кількість варіантів у повній системі обчислюється за формулою 2nх3m, де n — кількість подвійних прогнозів; m — кількість потрійних прогнозів.

Блоки не підведуть

Ще один вид систем — «Блоки». Вони дозволяють застрахувати ваш прогноз від однієї або навіть двох помилок!
ПРИКЛАД. Припустимо, що ви хочете зробити однозначний прогноз гри для всіх 12 пар команд, але хвилюєтеся, що один із результатів пар під номерами 1, 4, 8 і 12 може виявитися помилковим. У полі картки для системної гри (поле 1) закресліть однозначні результати для цих пар і зробіть відмітки навпроти цих пар у полі «Блок на 1».
У випадку вашої помилки в прогнозі для будь-якої однієї пари, яка увійшла в «Блок на 1», дана помилка не буде вам зарахована. І якщо результати всіх інших пар прогнозовані вірно — ви отримаєте джек-пот тиражу!!!
Вартість вашої ставки становитиме всього 27 грн. Вона підраховується за допомогою таблиці кількості варіантів, яка є на зворотному боці ігрової картки: 9 (варіантів) x 3 грн. (вартість однієї ставки) = 27 грн.
Ви можете підстрахувати свою гру блоком від двох помилок у прогнозі. Позначте номери обраних пар, наприклад, 2, 5, 6 і 10 у полі «Блок на 2». І тоді дві помилки в прогнозі на будь-які з цих пар не будуть вам зараховані.
У блоки та системи можна об’єднувати прогнози для будь-якої кількості пар команд, але кожна пара може входити тільки до однієї системи або блоку.
Граючи за системами та блоками, обов’язково з’ясуйте у розповсюджувача вартість ставки перед тим, як її реєструвати!
У разі, якщо якась гра тиражу не відбулася або була перенесена більше ніж на добу, її результат визначається жеребкуванням. Процедура жеребкування проста. Комісія спеціалістів під час складання програми тиражу для кожної пари команд визначає вірогідність (у процентах), із якою, на їх думку, завершиться зустріч. Наприклад, відбувається матч «Ювентус» — «Мілан». Комісія визначила наступні ймовірності результатів: перемога 1-ї команди — 30%, нічия — 40%, перемога 2-ї команди — 30%. У разі виникнення потреби проведення жеребкування для цієї пари, в спеціальний лототрон були б розміщені червоні, зелені та жовті кульки відповідно до вірогідності, наданої комісією. Червоні кульки символізують перемогу першої команди, зелені кульки — нічию, жовті — перемогу другої команди. У нашому випадку в лототрон потрібно було б розмістити 3 червоні, 4 зелені та 3 жовті кульки. Результат жеребкування визначив би колір кульки, яка випала б із лототрону. Жеребкування проводяться в присутності спеціальної тиражної комісії, яка оформлює його результат протоколом.